شعبه مرکزی : البرز ، کرج ، مصباح ، بلوار هفت...

026-33202608

تعیین ژنوتایپ با تراشه های ژنومی و ارزیابی ژنومی

دسته بندی ها : تست های ژنومی R.n 316 بازدید

جهت بررسی همزمان تعدادی ژن با تراکم بالا نیاز به تکنولوژی مدرن جهت بررسی همزمان تعداد زیادی چند شکلی تک نوکلئوتیدی (SNP) در سطح کل ژنوم می­باشد، که در این حالت تکنولوژی طراحی تراشه­ های ژنومی ایجاد شده و به طور همزمان تعداد زیادی نمونه در حداقل زمان ممکن بسته به شرکت­ های طراح تراشه­ ها (Chip)، تعیین ژنوتیپ می شوند. سپس آنالیزهای ژنومیکی با دقت بالا و هزینه کمتر نسبت به دیگر روش های تعیین ژنوتایپ قابل انجام می باشد. تاکنون تعداد زیادی تراشه با تراکم ­های متفاوت در هر گونه دامی و نباتی طراحی شده است. در حال حاضر تراشه های متراکم SNP که در برگیرنده اطلاعات ژنوتیپی SNP برای گاو ( 54K)، گوسفند (54K)، اسب (65K)، مرغ (57K)  است به صورت تجاری برای تعیین ژنوتایپ در دسترس می باشد.

براساس مطالعات انجام شده عوامل موثر بر صحت ارزیابی های ژنومی توارث پذیری صفت، اندازه جمعیت مرجع، درجه خویشاوندی کاندیداهای انتخاب با جمعیت مرجع، عدم تعادل بین نشانگرها و QTL ها، روش مورد استفاده در برآورد اثرات نشانگرها و توزیع اثرات QTL ها هستند.

شرکت زیست فناوری به نژادی دامی ایرانیان با چندین سال سابقه در زمینه ژنتیک و اصلاح نژاد دام با بهره گیری از نیروهای  متخصص خود در این زمینه و با استفاده از نتایج بدست آمده از این تعیین ژنوتایپ ها آماده ارائه خدمات ارزیابی ژنومی به پژوهشگران، محققین و دامپروان محترم می باشد.

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  لینک کوتاه :